Predsjednik HSUCDP u Udruzi Suncokret

10. svibnja 2022.

Danas su nas u Udruzi posjetili predsjednik Hrvatskog saveza cerebralne i dječje paralize, Ivica Bašić i izvršna direktorica Saveza, Mirjana Markovinović. Udruga Suncokret jedna je od 32 udruge članice HSUCDP.

Hrvatski savez cerebralne i dječje paralize promiče ljudska prava i kontinuirano djeluje na izjednačavanju mogućnosti za osobe s cerebralnom i dječjom paralizom, promiče samozastupanje, neovisno življenje osoba s cerebralnom i dječjom paralizom te socijalni model invalidnosti, surađuje, informira, osnažuje i educira članice HSUCDP, zagovara zajedničke interese od značaja za osobe s cerebralnom i dječjom paralizom te obavlja mnoge druge radnje i aktivnosti u svrhu povećanja kvalitete života osoba s invaliditetom s naglaskom na osobe s cerebralnom i dječjom paralizom

Predsjednik HSUCDP, Ivica Bašić ujedno je i predsjednik Udruge tjelesnih invalida TOMS iz Trogira koja danas broji 280 članova, preko 50 zaposlenih i 20 volontera te svojim radom i djelatnošću aktivno doprinosi rješavanju pitanja i problema vezanih uz život i rad osoba s invaliditetom.  UTI TOMS je postala važan čimbenik u životu osoba s invaliditetom na trogirskom području te kroz svoje projekte čini hrvatsko društvo osjetljivijim i prilagođenijim za nužne promjene u korist izjednačavanja mogućnosti osoba s invaliditetom.

Predsjednica Udruge, Jadranka Kosović, tajnica Jela Matanović i administratorica Petra Lacković te gore navedeni, razmijenili su iskustva o radu udruga, razgovarali o organizaciji i budućnosti udruga s različitih područja Republike Hrvatske utemeljenu na zajedništvu.

Slično

Koncert duhovne glazbe

Dragi članovi Udruge Suncokret obavještavamo Vas da Pučko otvoreno učilište Velika Gorica i Povjerenstvo za osobe s...