Sastanak neformalne mreže pružatelja usluga za osobe starije životne dobi 

26. svibnja 2022.

Udruga Suncokret sudjelovala je na sastanku neformalne mreže pružatelja usluga za osobe starije životne dobi u Domu zdravlja Zagrebačke županije – Ispostava Velika Gorica organiziranom od strane Udruge za pomoć i edukaciju žrtava mobbinga u sklopu projekta „AKTIVNI UZ PODRŠKU – širenje socijalnih usluga na području UA Zagreb“. Navedeni projekt doprinosi rješavanju nedovoljnih kapaciteta i vrsta socijalnih usluga u zajednici koje će omogućiti prevenciju institucionalizacije osoba starije životne dobi kroz promociju deinstitucionalizacije, provedbu usluga pomoći i njege u kući, mobilnog tima i savjetovanja te unaprjeđenjem kapaciteta stručnjaka i neformalnih njegovatelja za kvalitetniji rad sa starijim osobama na području Grada Zagreba i Grada Velike Gorice.

Ciljevi projekta:
– podrška procesu deinstitucionalizacije;
– podizanje svijesti javnosti;
– razvoj, širenje i unaprjeđenje kvalitete izvaninstitucijskih socijalnih usluga;
– provedba aktivnosti – pomoć u kući, mobilni stručni tim, savjetovanja i pomaganje za osobe starije životne dobi;
– jačanje kapaciteta stručnjaka i osoba koje rade s pripadnicima ciljanih skupina.

Slično

Koncert duhovne glazbe

Dragi članovi Udruge Suncokret obavještavamo Vas da Pučko otvoreno učilište Velika Gorica i Povjerenstvo za osobe s...