Skulpture u glini Krešimira Habljaka

10. veljače 2016.

Član udruge Suncokret Krešimir Habljak izložio je svoje skulpture u glini u predvorju Gradske vijećnice prilikom otvaranja Dana osoba s invaliditetom 1. prosinca 2015. godine a potom i u prostoru Središnjeg odjela za odrasle Gradske knjižnice Velika Gorica.

Krešimir Habljak  (1974) živi u Velikoj Gorici. Član je Udruge osoba s invaliditetom Suncokret od 2004. godine. U srednjoj školi crtao je stripove a na radionicama u udruzi prvi put se susreo sa modeliranjem u glini. O svojim skulpturama ne razmišlja previše unaprijed – glina mu sama nudi oblike i likove kad ju primi u ruke.  Za svoje skulpture kaže da ga podsjećaju na likove iz crtića. Bavi se Tai Chijem gotovo dvadeset godina, a rado igra i stolni tenis. Voli šetnje prirodom, šetnje sa svojim psom i tjedna druženja u udruzi.

Slično

Koncert duhovne glazbe

Dragi članovi Udruge Suncokret obavještavamo Vas da Pučko otvoreno učilište Velika Gorica i Povjerenstvo za osobe s...